Menu
Reklama

Kartki flash na imieniny
Poezja
Cytaty
Ślub i wesele
Powiedzenia
Prezenty
Bahaizm
Hinduizm
katila gry
Jak założyć Statystyki strony www
O co chodzi:
Statystyki strony internetowej są bardzo przydatne, a służą do pozyskiwania informacji o odwiedzających daną stronę internetową.

Większość statystyk podaje podobne grupy danych, a są to:
1. ilość Unikalnych Użytkowników (UU)
2. ilość wizyt
3. ilość odsłon
4. skąd trafili użytkownicy
5. dane techniczne
6. lokalizacja odwiedzających

By założyć darmowe (lub płatne) statystyki strony musimy skorzystać z jakiejś firmy oferującej tego typu usługi. Jedną z najbardziej popularnych w Polsce jest firma Stat.pl. Często używanymi statystykami są również http://stat.4u.pl a ostatnio coraz więcej osób chwali sobie statystyki http://www.google.com/analytics.
Uniklany Użytkownik:
Jest to informacja o tym, ile osób odwiedziło daną stronę internetową w zadanym okresie czasu.
Zliczani są tylko Ci użytkownicy, którzy po raz pierwszy w danym okresie czasu weszli na stronę - i zliczani są tylko raz podczas trwania tego okresu.

Najczęściej podawana jest informacja o ilości unikalnych użytkowników w danym miesiącu, dniu lub roku. Dzięki tym informacjom możesz dowiedzieć się ile różnych osób odwiedza Twoją stronę - oczywiście nie są to dane prawdziwe w 100 procentach, gdyż pod uwagę brany jest komputer a nie człowiek - a zatem jeśli z komputera korzysta więcej osób, to i tak zliczona zostanie tylko jedna.

Wizyty:
Te informacje podają ile razy Twoja strona była odwiedzana w zadanym okresie czasu. Różni się ona od unikalnych użytkowników tym, że jeśli ktoś wejdzie na daną stronę ponownie (po zamknięciu okna przeglądarki, itp) zostanie zaliczona kolejna wizyta.

Odsłony:
Liczba odsłon jest to ilość wyświetleń danej strony internetowej w danym czasie. Zliczana jest każde przeładowanie strony - a zatem jeśli jeden odwiedzający przejdzie przez 10 podstron danej witryny, to zostanie zliczonych 10 odsłon.

Informację na temat odsłon wykorzystuje się często do zliczania ilości wyświetleń reklamy internetowej - ktoś może wykupić np. 1000 odsłon banera reklamowego.

Skąd trafili odwiedzający:
W tym dziale statystyki zazwyczaj podają informacje na temat tego, z jakich innych stron trafili na naszą witrynę odwiedzający. Oprócz tego często można zobaczyć po wyszukiwaniu jakiej frazy w wyszukiwarkach użytkownicy trafili na naszą stronę internetową.
Te informacje są szczególnie przydatne podczas pozycjonowania naszej strony oraz określania wartości linków z innych stron.

Dane techniczne o komputerach użytkowników:
Tutaj statystyki zazwyczaj podają takie informacje jak: rozdzielczość komputerów, ilość kolorów wyświetlanych w komputerach, system operacyjny, przeglądarka internetowa.
Te dane są istotne, by określić jakie komputery posiadają odwiedzający. Więdząc, że korzystają np. z przeglądarki Internet Explorer powinniśmy sprawdzić jak wyświetla się nasza strona właśnie w tej przeglądarce.
Podobna sytuacja jest z każdym z tych parametrów - powinniśmy dbać o to, by nasza strona wyświetlała się możliwie tak samo na wszystkich komputerach, z jakich użytkownicy będą odwiedzać witrynę.

Lokalizacja:
Tutaj statystyki zazwyczaj zwracają informacje na temat tego, skąd odwiedza nas dany internauta. Są to np.: kraj, województwo, kontynent, itp.
Gadżety na komórkę - Motorola
Reklama


Copyrights & Design KATILA