Menu
Reklama

Kartki flash na imieniny
Poezja
Cytaty
Ślub i wesele
Powiedzenia
Prezenty
Bahaizm
Hinduizm
katila gry
Jak założyć Email
Od czego zacząć:
Aby uzyskać własny adres email musisz skorzystać z jakiegoś dostawcy tego typu usług.
Jednym z nich jest Onet.pl i na jego przykładzie przedstawimy Ci jak należy założyć własną internetową skrytkę pocztową.
Poczta.onet.pl
W celu założenia własnej skrytki pocztowej wejdź na stronę www.poczta.onet.pl.
Odszukaj przycisk z napisem "Załóż konto" - na poniższym obrazku został zaznaczony na czerwono.


Kliknij go. Następnie pojawi się ekran, na którym musisz wybrać nazwę do swojego konta oraz domenę, w jakiej będzie się ono znajdować.
Nazwą, jest ta część, która znajduje się przed znakiem 'małpka' @ - natomiast domenę stanowi to, co jest po znaku @. A zatem Twój adres email będzie się składał w taki sposób: ADRES@DOMENA.pl.

Skoro już wiesz jak to zrobić, to wpisz adres, jaki Cię interesuję. Na poniższym obrazki widać, że został wpisany adres "malutki", a z domen wybrano "op.pl".


Następnie kliknij na przycisk z napisem "Sprawdź".

Może okazać się, że dany adres jest już zajęty, a Twoim oczom ukaże się sugerowana lista adresów zastępczych.


Możesz wybrać jedną z propozycji, albo spróbować wpisać nową nazwę - następnie naciśnij przycisk z napisem "Dalej".

Na ekranie pojawi się ekran podobny do tego poniżej.


Musisz kolejno podać: hasło (będzie Ci służyło do późniejszego logowania się na pocztę), powtórzyć hasło, pytanie (to pytanie będzie przydatne, gdy zapomnisz hasła - możesz wybrać z listy gotowych, albo wymyślić swoje), odpowiedź do podanego wcześniej pytania, kod z obrazka.
Gdy to wszystko podasz naciśnij przycisk "Dalej".

Jeśli wszystko wpisałeś prawdiłowo powinien pojawić się ekran podobny do poniższego.


Teraz musisz podać lub wybrać kolejno następujące dane (oczywiście nikt nie będzie wiedział, czy podane dane są prawdziwe, ale służą one do określenia profilu użytkownika, by odpowiednio dostosować wyświetlane lub wysyłane reklamy): płeć (tutaj chyba nie ma wątpliwości), datę urodzenia, miejscowość, kod pocztowy, województwo, kraj, wykształcenie, branża, zawód, telefon, zainteresowania (w zależności od wybranych zainteresowań możesz otrzymywać reklamy powiązane tematycznie - więc zastanów sie dobrze - wystarczy wybrać tylko jedną kategorię).

Gdy wszystko zostanie wpisane prawidłowo zostaniesz przeniesiony do kolejnego ekranu, na którym znajduje się regulamin. Aby założenie konta było możliwe musisz ten regulamin zaakceptować, zaznaczając odpowiednią rubrykę.

Twoim oczom ukaże się następujący ekran.


Zapisz sobie gdzieś na kartce informacje o serwerach poczty. Chodzi dokładnie o te dwie linijki, które zostały zakreślona na czerwono, na powyższym obrazku.

Będą one potrzebne do konfiguracji programu służącego do odbioru poczty, ale o tym będzie w dalszej części instrukcji.

A tymczasem naciśnij przycisk "OK".

Powinieneś zostać przekierowany do Twojej skrzynki pocztowej, której fragment pokazany jest na obrazki poniżej.


Jak widać, po lewej stronie jest menu z następującymi linkami:
Nowy List (kliknij jeśli chcesz napisać jaką wiadomość do kogoś - czyli jeśli chcesz wysłać komuś email),
Odbierz (kliknij, jeśli chcesz, by została odświeżona lista wiadomości w Twojej skrzynce pocztowej - ta opcja przydaje się, gdy czekasz na email od kogoś i wiesz, że powinien już przyjść, a nie było go w chwili zalogowania się na pocztę),
Odebrane(1) (jest to miejsce, w którym znajdują się wszystkie wiadomości, które otrzymałeś do tej pory - aktualnie jest jedna, przysłana przez firmę onet.pl),
Kosz (0) (tutaj będą wiadomości, które postanowisz usunąć),
Wysłane(0) (tutaj będą wiadomości, które już wysłałeś),
SPAM (0) (tutaj powędrują wszystkie wiadomości uznane za spam - a spamem są wiadomości otrzymywane wbrew Twojej woli, najczęściej z różnych automatów do rozsyłania poczty),
Szkice (0) (tutaj będą przechowywane wzory wiadomości, jakie chcesz wysłać w przyszłości, ale jeszcze nie jesteś pewien ich treści i masz jedynie ich zarys - szkic).

A w środkowej części ekranu znajduje się lista wiadomości, które aktualnie zawiera Twoja skrzynka pocztowa. Klikając na poszczególne wiadomości wyświetlisz ich treść (owa treść pojawi się po kliknięciu poniżej listy wiadomości).

To tyle na chwilę obecną. W niedalekiej przyszłości opisze jak skonfigurować program Outlock Express do odbierania poczty, byś nie musiał za każdym razem logować się do swojej skrzynki poprzez www.
Gadżety na komórkę - Panasonic
Reklama


Copyrights & Design KATILA